יוגה צחוק

צוחקים אתכם.. למה סדנת יוגה צחוק כל-כך בריאה?

ברמה הפיזיולוגית:

סדנת יוגה צחוק גורמת להרבה שחרור וצחוק אשר מפחית רמת הורמוני המתח נפשי כקורטיזול (הורמון הדחק) ואדרנלין (הורמון הסטרס) הגורמים למחלות רבות שמקורן במתח ובחרדה.

יוגה צחוק - ילדים צוחקים

צחוק אמיתי (כזה הנובע מהבטן) תורם לאימון הסרעפת ומשפר את סיבולת הלב והריאות ע"י הגדלת נפחן.

(צחוק "סוחט" החוצה את מלאי החמצן שבריאות ומאלץ אותן לחדש את המלאי שבהן, בניגוד למצב של נשימה רגילה, עמוקה ככל שתהיה). צחוק משחרר לדם שבגוף אנדורפינים (משככי הכאב הטבעיים של הגוף) וסרוטונין (חומר נוגד דיכאון, המיוצר, אף הוא בגופנו).

 

צחוק משחרר דופמין (מוליך עצבי – נוירוטרנסמיטר) אשר ברמתו התקינה במוח הוא גורם לקשב, ריכוז ומצב רוח, בעוד רמות נמוכות מהרצוי שלו פוגעות בזיכרון, ביכולות הקשב ויוצרות מצבי דיכאון וחרדה חברתית (למשל, באנשים הלוקים בפרקינסון ובסכיזופרניה נמדדו רמות דופמין נמוכות).

אבל עיזבו את כל האספקטים הבריאותיים היבשים.. אנחנו צוחקים בעיקר כי זה כיף.

כי כשאנחנו צוחקים, נושרות כל המסכות אשר אנחנו עוטים על פנינו כדי "לגונן" על עצמנו מהמציאות ומהסביבה. ולמשך אותן מספר דקות, אנחנו
משתחררים מהשכל והשכלתנות העודפים ונותנים לפה הצוחק (הנמצא בין המוח ללב) את הכוח לאזן ביניהם.

מחקר שנערך באוניברסיטת קליפורניה שבארה"ב גילה שאצל נבדקים שצפו במשך שנה בסדרות קומדיות טלוויזיוניות (לא ברצף) הייתה עלייה של %26 בכולסטרול הטוב – רק שנבין עד כמה הצחוק בריא לנו.

מהי יוגה צחוק?

מחקרים מורים כי הגוף שלנו איננו יודע להבדיל בין צחוק אמיתי לבין צחוק שאנחנו יוזמים בעצמנו. זהו העיקרון שעמד לנגד עיניו של ד"ר מדאן קטריה (Madan Kataria), רופא משפחה הודי ממובאיי, שארגן בפארק "קבוצת צחוק" בשנת 1995. אישתו של הד"ר, מאדהורי (Madhuri), מורה ליוגה בהכשרתה, פיתחה את הרעיון בהוסיפה עליו תרגילי נשימה, חימום ומדיטציה והתוצאה הינה יוגה צחוק, אשר רוכשת לה בכל שנה עוד מתרגלים מאושרים ובריאים.

יוגה צחוק - עובדים במשרד צוחקים
עובדים במשרד צחוקים כמו ילדים. יוגה צחוק משחררת ומחזירה את הילד שבכם.

רוצים ללמוד איך לצחוק כדי להיות בריאים יותר? מארגנים אירוע פרטי, כנס ארגוני, יום כיף לעובדים?
סדנאות היוגה צחוק שמעבירה זיוה אביב דגן יכולות להגיע גם אליכם, לעניין אתכם ולהפוך את האירוע שלכם לבריא (ומצחיק) במיוחד.

אולי גם יעניין אותך עוד מהמחבר

השאר תגובה

כתובת האי-מייל שלך לא תפורסם